• info@drmuratgul.com
 • Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi
 • Pzt - Salı: 8:00 am - 17:00

Doç. Dr. Murat GÜL - Androloji

Kullanım Şartları

YASAL UYARILAR, SORUMLULUĞUN REDDİ ve ÇEKİNCELER

Sayın Üyemiz ve www.drmuratgul.com ziyaretçisi;

Bu siteyi kullanmaya başladığınız andan itibaren aşağıda yazılı tüm hususları tamamen anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.

 

 1. www.drmuratgul.com websitesimiz, siz kullanıcılarını, herhangi bir ücret karşılığı olmadan bilgilendirmeyi hedeflemektedir. Bu hizmet özellikle androlojik hastalıklar (sertleşme problemi, erken boşalma, penis eğriliği gibi cinsel fonksiyon bozuklukları ve varikoseli azospermi gibi erkek üreme bozuklukları ve kısırlık) amacıyla oluşturulmuş olup aşağıdaki şartları sağlayan ve kabul eden erkek ve kadın herkese sunulmuş bulunmaktadır.
 2. www.drmuratgul.com’un içeriği, sadece bilgilendirmeye yöneliktir ve bire bir olarak çözüm, sonuç, hukuki görüş, tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımamaktadır. Burada sunulan bilgilerin kesin doğruluğu garanti edilmemektedir. Hekimin (Dr. Murat Gül) kendisine sorulan sorulara verdikleri cevaplarla, diğer tüm yorum ve yazılarının sadece bilgilendirme amaçlıdır, herhangi bir tanı veya tedavi önerisi içermez. Aynı konuda uzman olan kişilerin aynı konuda birbiriyle çelişik cevap verebildiği haller olabilir ve bu doğaldır. Bu gibi durumlar www.drmuratgul.com sitesini bağlamaz ve bu tür bir şart altında herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Hekim görüşü sadece tavsiye niteliğindedir gerekli görüldüğünde ilgili başka bir uzmana daha başvurmanız önerilir. www.drmuratgul.com, uzman görüşlerinden dolayı hiçbir şekilde hukuki ve cezai olarak sorumlu tutulamaz.
 3. Dr. Murat Gül kendisine yöneltilen sorulara cevap vermekte gecikebilirler. Bu tür durumların oluşmaması tüm çabayı sarf eder ancak önleyemediği gecikmelerde hukuken sorumluluğu bulunmamaktadır.
 4. www.drmuratgul.com sitesindeki hiçbir şey, tavsiye veya öneri olarak algılanıp kabul edilmemeli ve herhangi bir karara veya eyleme temel teşkil edilmemelidir. Bu sitedeki bilgiler, doktora veya konunun uzmanına danışma suretiyle kontrol edilmeden uygulanmamalıdır.
 5. Kendinizin, ya da ailenizdeki veya çevrenizdeki sevdiklerinizin sağlıklarıyla ilgili her hususta doktora danışmadan yapabileceğiniz hiçbir uygulamadan www.drmuratgul.com hukuki ve cezai olarak sorumlu tutulamaz.
 6. Site içeriğindeki bilgilerinin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek dolaylı ya da doğrudan mağduriyetlerden ve zararlardan www.drmuratgul.com ve bağlı kişi ve kuruluşlar sorumlu tutulamaz.
 7. www.drmuratgul.com sitesindeki bilgilerin doğruluk ve güvenilirliğini; sizin ihtiyaçlarınızı tam veya kısmi olarak karşılayacağını, süresinde, güvenli ve hatasız şekilde sunulmuş olduğunu ve olacağını garanti etmemektedir.
 8. Kullanıcılar, www.drmuratgul.com sitesindeki bilgilerin de her türlü hizmette olabileceği gibi, bilimsel gelişmeler, algılama ve anlayış değişiklikleri nedeniyle zaman içerisinde geçerliliklerini kaybedebileceklerini baştan kabul ederler.
 9. Kullanıcılar, www.drmuratgul.com sitesinin sağladığı içerikten yararlanarak üçüncü şahıslardan almış oldukları mal ve hizmetlerdeki ayıplardan www.drmuratgul.com sitesinin hiç bir surette sorumlu olmadığını kabul ederler.
 10. 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve ilgili mevzuat hükümleri dahilinde www.drmuratgul.com sitesine atfedilebilecek her türlü sorumluluk karşısında; kullanıcılar, www.drmuratgul.com sitesini şimdiden ibra ettiklerini kabul ve beyan ederler.
 11. www.drmuratgul.com diğer ağ sitelerine bağlantılar ve yönlendirmeler içermektedir. Bu bağlantıların varlığı, link verilen ağ sayfalarının içeriklerinin denetlendiğini göstermemektedir. Bağlantı sağlanan sitelerdeki içerik "olduğu gibi" verilmektedir. www.drmuratgul.com bağlantı verilen içerikten sorumlu tutulamaz.
 12. Kullanıcıların yazı eklediği bölümlerde yazılanlar ve site içeriği altına yazılan yorumların tüm sorumluluğu yazanlara aittir. Bu türden yorum ve benzeri kullanıcı kaynaklı içerik, www.drmuratgul.com için hiçbir bağlayıcılık taşımaz ve hukuki sorumluluk doğurmaz.
 13. www.drmuratgul.com 5651 sayılı yasa kapsamında “yer sağlayıcıdır”. Bu nedenle hukuka aykırı içeriği denetleme yükümlülüğü yoktur. Ancak, hukuka aykırı içeriğin zarar gören ve/veya 3. kişiler tarafından bildirilmesi ve bu konuda herhangi bir mahkeme kararı ulaşması halinde, hukuka aykırı içeriğin kaldırılmasıyla ilgili 5651 sayılı kanun ve bağlı yönetmeliklerinde öngörülen prosedürü uygulayacaktır. Bu hallerin dışında, hukuka aykırı içerikten dolayı www.drmuratgul.com sorumlu tutulamaz.
 14. www.drmuratgul.com, kişilik haklarına, fikri sınai haklara, cevap ve düzeltme hakkına saygı duyar. Kişilik haklarının herhangi bir şekilde ihlal edilmesi; marka, patent, faydalı model vs. gibi fikri sınai hakların ihlal edilmesi; cevap ve düzeltme hakkını doğuracak nitelikte bir yayının varlığı, bir marka, ürün veya hizmet hakkındaki içeriğin kötüleme maksatlı olması ve/veya haksız rekabet oluşturması halinde, durumun kendisine iletilmesini takiben gerekli hukuki prosedürleri uygulayacaktır.
 15. Siteye gönderilen veya sitelerimiz kanalıyla üye ve ziyaretçilere ulaştırılan yorum ve görüşler ile bunlarla birlikte sunulan isimlerin kullanım hakkı, 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nda yer alan tüm mali ve bunlara bağlı haklar dahil olmak ve bunlarla sınırlı olmamak üzere, herhangi bir telif ücretine tâbi olmaksızın daimî ve geri dönülemez surette münhasıran www.drmuratgul.com ve ilgili kuruluşlarına aittir.
 16. Kullanıcılar, www.drmuratgul.com sitesi üzerinde, tüm etkileşimli ortamları kullanırken ya da herhangi bir iletişim biçimini kullanırken, www.drmuratgul.com’a telif hakkı ödeme zorunluluğu olmayan, kalıcı, münhasır olmayan, kısıtlaması olmayan bir lisans vermiş olduklarını ve bu lisans kapsamında www.drmuratgul.com’un her tür iletişimi kullanmak, kopyalamak gibi bütün mülkiyet haklarını kullanma imkanına sahip olacağını baştan kabul etmiş bulunmaktadırlar.
 17. Siteye ziyaretçiler veya üçüncü kişiler tarafından yayınlanması amacıyla gönderilen yazı, resim, grafik ve benzeri her türlü içerik üzerinde fikri hakkı olduğunu iddia eden fikir hakkı sahibi kişi ve kurumlar, hak sahipliğini kanıtlar şekilde durumu derhal site yetkililerine bildirerek söz konusu içeriğin yayından kaldırılmasını istemek zorundadırlar. Bu tür durumlarda tüm sorumluluk içeriği gönderen kişilerde olacaktır.
 18. Üyelerin girdikleri içerikle ilgili ilgili site bölümünde belirledikleri gizlilik kısıtlamamalarının www.drmuratgul.com tarafından tüm çaba sarf edilmiş olmasına rağmen elde olmayan teknik aksaklıklardan dolayı çalışmaması halinde oluşabilecek üyeler arası gizlilik ihlallerinden www.drmuratgul.com sorumlu tutulamaz.
 19. 19.Kullanıcı tarafından oluşturulmuş profiller, mesajlar, forum yanıtları, yorumlar, uzman soruları ve yanıtları ile diğer bilgiler arama motorları tarafından indekslenebilir ve arama sonuçlarında görüntülenebilir. www.drmuratgul.com, bu sitede yer alan içeriklerin arama motoru sonuçlarında indekslenmesinden ve görüntülenmesinden sorumlu tutulamaz.
 20. www.drmuratgul.com sitesindeki uzmanların ve site içeriğine katkıda bulunanların, soru soranların, forum aracılığı ile bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanal aracılığıyla site veya site ziyaretçileri ile iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini moderatörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen bunların sahipleri olan kişilere ait olacaktır.
 21. www.drmuratgul.com sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine tabidir. Bu türden kullanımlar, site editörleri ve site hazırlayıcılarının izinlerine bağlıdır. Herhangi bir kopyalama, yönlendirme veya iletişim amaçlı diğer kullanımlar kesinlikle izin alınmak suretiyle, kaynak ve yazarı belirtilerek gerçekleştirilebilir.
 22. Yöneticiler her yazılan mesajı ya da içeriği her an kontrol edemeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaşan kullanıcılar imkanları dahilinde olmak üzere ilgili uygunsuz bulduğu içerikten o bölümden sorumlu yöneticileri haberdar etme hakkına ve yetkisine sahiptir. Üyeler bu sistemi kullanma konusunda www.drmuratgul.com tarafından desteklenmekte ve teşvik edilmektedir. Site üzerinde tüm içeriklerin altında veya yanında Rapor et düğmesi bulunmaktadır, üyelerimiz kolaylıkla bu düğmeler vasıtasıyla site içeriğinin temiz kalmasını sağlayabilirler.

 

Bu siteyi ziyaret eden kişiler, bu sayfadaki uyarıları, çekinceleri ve sorumluluk reddini kabul etmiş sayılırlar.