• info@drmuratgul.com
  • Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi
  • Pzt - Salı: 8:00 am - 17:00

Doç. Dr. Murat GÜL - Androloji

Hakkımda


Murat Gül, Tıp Doktoru derecesini Türkiye Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden aldı ve üroloji ihtisasını yine aynı üniversitede tamamladı. Üç yıl üroloji uzmanı olarak çalıştıktan sonra Kopenhag Üniversitesi, Juliane Marie Kadın, Çocuk ve Üreme Merkezi, Üreme Biyolojisi Laboratuvarı'nda 1 yıl süre ile doktora sonrası Androloji Fellowship programını bitirdi.

Buna ilaveten 2022-2023 yılları arasında İtalya’nın Torino kentinde Torino Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim dalında Androloji ve Rekonstrüktif Üroloji alanında Visiting Professor (Ziyaretçi Akademisyen) olarak 1 yıl süre ile çalışmıştır. 2021’den bu yana Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim dalında Doçent doktor olarak görevine devam etmektedir.

Üniversitedeki görevinin yanı sıra, 2019'dan beri Avrupa Üroloji Cemiyeti Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı Kılavuzları Paneli'nin asosiye üyesidir. Ayrıca Avrupa Üroloji Genç Ürologlar Erkek Sağlığı Çalışma Grubu ve Avrupa Seksüel Tıp Cemiyeti Yeni Teknolojiler ve Cinsel İşlev Komitesi üyesi olarak görev yapmaktadır.

Bilimsel ve klinik ilgi alanları erkek infertilitesi ve erkek cinsel işlev bozuklukları olup bu alanda uluslararası indekslerde yer alan dergilerde 100’den fazla makalesi mevcuttur. Yine uluslarası dergilerde editörlük vazifelerine devam etmektedir. Yayınlara ulaşmak için tıklayınız.