• info@drmuratgul.com
  • Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi
  • Pzt - Salı: 8:00 am - 17:00

Doç. Dr. Murat GÜL - Androloji

Blog

Ünlü Economist Dergisi Son Sayısında Kısırlık Problemine Yer Verdi

Ünlü derginin bu sayısında yer verdiği kısırlık ve tüp bebek deneme sayılarının artmasının sebeplerini sizler için özetledim. Bakalım günümüzde kısırlık sorunlarında artışa neden olan sebeler neler.

Devamı

Bükülebilir vs Şişirilebilir (3 parçalı) Penil Protez? Hangisini Seçmelisiniz

Klinikte penil protez ihtiyacı olan hastalardan en sıklıkla aldığım sorulardan birisi de "hocam bükülebilir (tek parçalı) olanı mı yoksa şişirilebilir (üç parçalı) olanı mı seçmeliyim"? Bu yazımda bu konuya açıklık getiriyorum.

Devamı

Şişirilebilir Üç Parçalı Penil Protez Ameliyatı Sonrası Sizi Bekleyenler !

Bu makalemde şişirilebilir penil protez yerleştirilmesi ameliyatı sonrasında uygun iyileşme ve toparlanmanızı sağlamaya yardımcı olacak bazı adımları anlatıyorum. Sıklıkla merak edilen bu detayları merak ediyorsanız yazıya buyrun...

Devamı

Penil Protezler Hakkında Yaygın Söylentiler

Klinikte protez ameliyatına karar veren bir çok hastanın kulaktan dolma bazı söylentilere inandığını görüyorum. Bu yazımda bu söylentileri sizler için yakından incelemek ve bu bağlamda sizleri aydınlatmak istedim.

Devamı

Penil Protez İmplantasyonu Ameliyatı Öncesi Hazırlıklar. Sizi Neler Bekliyor?

Her ne kadar penil protez implantasyon ameliyatı günübirlik bir işlem olarak kabul edilse de ameliyat öncesi yapılması gereken bazı işlemler ve alınması gereken bazı önlemler vardır. Bu yazıda sizlerle bu başlıkları tartışıyor olacağım.

Devamı

Penil Protez Ameliyatı Sonrası İyileşme

Her ameliyatta olduğu gibi penil protez implantasyonu sonrası iyileşme dönemi de hastalar tarafından sıklıkla sorulmakta. Bu makalemde sizleri ameliyat sonrası nelerin beklediğini paylaşıyorum. Buyrun yazıya..

Devamı